شارژ کپسول آتش نشانی اسلامشهر  

شارژ کپسول
مشتریان گرامی جهت تسریع در فرایند ارسال محصولات، لطفا پس از ثبت سفارش با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید. همچنین تا پایان تعطیلات نوروز از طریق واتس آپ و روبیکا با ما در تماس باشید

 شارژ کپسول آتش نشانی موضوع بسیار مهمی است است که باید به آن رسیدگی شود کپسول های آتش نشانی از تجهیزاتی هستند که بهتر است به صورت دوره های بررسی و بازبینی و در صورت نیاز شارژ مجدد شوند این کار به صورت تخصصی و با نیروهای مجرب و آموزش دیده انجام میشود که در آن باید تمام استانداردهای ایمنی رعایت شود تا بتوان از کپسول دوباره شارژ شده در ساختمان ها و یا جعبه های اتش نشانی استفاده کرد زیزا همانطور که میدانید یکی از تجهیزات اشت نشانی که در جعبه آتش نشانی وجود دارد کپسول آتش نشانی میباشد

یکی از مهمترین کارهای تعمیرات و نگهداری در ساختمان ها اداری ، مسکونی ، تجاری و صنعتی شارژ کپسول آتش نشانی است این تجهیزات باید همیشه شارژ و آماده به کار باشد زیرا حادثه هیچ وقت خبر نمی کند و هر لحظه امکان ایجاد آتش سوزی وجود دارد پس باید تجهیزات اطفای حریق نیز همیشه آماده باشد.

 

شارژ کپسول آتش نشانی به چه صورتی انجام می‌شود ؟

شارژ کپسول آتش نشانی به فرآیندی می‌گویند که در آن پس از رفع اشکالات ظاهری و فنی کپسول و تعویض قطعه های معیوب و یا تعمیر آن ، وضعیت نهایی کپسول آتش نشانی را به حالت آمادگی کامل برای خاموش کردن آتش می رساند. این کار به صورت زیر انجام می‌شود :

 

  1.  ابتدا  تکنسین به تخلیه کپسول آتش‌نشانی می‌پردازد برای تخلیه کامل کپسول آتش نشانی کافی است ضامن کپسول را نگه دارید تا زمانی که مواد درون مخزن کاملا تخلیه شود.
  2.  سپس شیر تخلیه را از سیلندر جدا میشود و لوله سیفون را از شیر تخلیه خارج کرده و فنر سوپاپ برداشته میشود سپس سوپاپ را تمیز و در صورت آسیب دیدگی آن را تعویض میکند.توجه داشته باشید که این کار پس از بررسی ظاهری و فنی سوپاپ صورت می گیرد.
  3.  تکنسین مجرب پس از تمیز کردن سوپاپ آن را نصب کرده و برای اطمینان از نشتی و جلوگیری از افت فشار آن را تست میکند و مواد اطفاء حریق از جمله آب ، دی اکسید کربن ، مواد شیمیایی خشک و غیره از نظر فنی و وزنی بررسی میشود و به کمک دستگاه فشار مقدار مناسب را در سیلندر پر میشود. نکته قابل توجه است که این کار مطابق با دستورالعمل های هر کپسول انجام می شود.
  4.  سپس برای بررسی مجدد علائم نشت و تست کردن شیلنگ و نازل تخلیه آزمایش‌ های نشت را روی کپسول آتش نشانی انجام میشود سپس وزن کل کپسول را اندازه گرفته تا تایید شود که وزن کل در حد تحمل های مجازی است که سازنده کپسول نشان داده است و در آخر مهر و موم جدیدی بر روی پین ایمنی اهرم فشار نصب میشود و یک برچسب شارژ جدید بر روی مخزن ، وزن کل خاموش کننده ، میزان محتویات و هویت فرد شارژ کننده کپسول مشخص میشود.

شارژ کپسول آتش نشانی پودری

 

 

 

شارژ کپسول اتش نشانی اب و گاز

فروشگاه ایمن از آتش

همانطور که گفته شد شارژ کپسول آتش نشانی کار تخصصی است که هر کسی بتواند آن را انجام دهد این کار به تجربه زیادی نیاز دارد شارژ کپسول آتش نشانی یکی از خدمات پرکاربرد است که در فروشگاه ایمن از آتش ارائه می شود این فروشگاه با بیش از ۱۰ سال تجربه در زمینه فروش لوازم آتش نشانی ، نماینده رسمی ده ها برنده بزرگ انواع لوازم آتش نشانی بوده که این خدمات را ر بالاترین سطح کیفیت و مناسبترین قیمت ارائه‌ میکند. اگر قصد  شارژ کپسول آتش نشانی اسلامشهر را دارید میتوانید با ایمن از آتش تماس بگیرید

imenazatash
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *